Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye’nin En Güzel Plajları

tba_admin

31 Temmuz 2019

Yorum yapılmamış

Egeyi ve Akdenizi Gezmeye olanak saglayan airbilettour.com‘u mutlaka ziyaret edin en uygun turlar tatiller ve en uygun uçakbiletlerinizi airbilettour.com‘dan temin edebilirsiniz…

 

Barbaros Koyu, Muğla

Barbaros Koyu, Muğla ile ilgili görsel sonucu

 

Barbaros Koyu cam gibi temiz, sakin denizi, altın rengi kumları ve doğasıyla adeta bir cennet gibidir. Doğal güzelliği ile gidenleri büyülemektedir.

İztuzu, Dalyan

Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı doğa harikası Dalyan’daki İztuzu Plajı Türkiye’nin en güzel plajlarından bir tanesi. Bir tarafı tuzlu bir tarafı tatlı su olan, altın kumları ile görsel şölen sunan muhteşem İztuzu Plajı’na hala gitmediyseniz kesinlikle gitmelisiniz.

Phaselis Antik Kenti, Kemer

Doğa ile iç içe, müzik gürültüsü olmadan, tarihi kalıntıların arasında yazın tadını çıkarmak için ideal yerlerden bir tanesi de Phaselis Antik Kenti. Kültürel açıdan zengin olan Phaselis Antik Kenti, birbirinden güzel 3 plajı ile ziyaretçilerini memnun ediyor. Kuzey, merkez ve güney plajları bu 3 plajın ismi.

Ovabükü, Muğla

Ovabükü’nün plajı, yeşillikler arasında şezlongunuza uzanıp, güneşin tadını çıkarabileceğiniz en ideal bölgelerden biridir. Kendinizi izole etmek ve iç huzurunuza ulaşmak istiyorsanız burası sizin için en uygun plaj. Etrafında minik pansiyonlar ve birkaç küçük restorandan başka yerleşke yok.

 

Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdeniz, Fethiye ile ilgili görsel sonucu

Ege Bölgesi’nin en gözde yeri: Ölüdeniz. Yalnızca yurtiçinde değil yurtdışında da bilinen Ölüdeniz 2006 yılında “dünyanın en güzel plajı” seçilmiştir. Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmak ve bambaşka bir dünyaya adım atmak için ölüdeniz birebir.

Patara, Kalkan

Patara, Akdeniz Bölgesi’nin ve Türkiye’nin en uzun plajını barındıran ve Likya Uygarlığı döneminden kalma Antik Kenti ile ünlüdür. Kaş sınırları içeresinde bulunan plaj nostaljik bir görsel şölen sunuyor.

İncekum Plajı, Muğla

İncecik sarı kumu ve geç derinleşen denizinden dolayı bu plajın adına İncekum Plajı ismi verilmiş. Kumunun özel olması sebebiyle yoğun ilgi gören plaj Alanya’ya gelenlerin mutlaka uğraması gereken tatil yerlerinden bir tanesi.

Çıralı Plajı, Kemer

Olimpos sahili ile Yanartaş dağı arasında yer alan Çıralı Plajı doğal zenginliği ile meşhur. Nesli tehlike altında olan caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanlarında bir diğeri de Çıralı Plajı’dır. İnşaatın yasak olmasından ötürü doğal çevre hiç zarar görmemiş, böylece zenginliğini korumuştur. Doğal bir ortamda keyif yapmak isterseniz buraya bir göz atmanızı öneririz.

airbilettour.com‘dan online alisverıs yapabilir turlar ve otellerden rezervasyonlarınızı yapabılırsınız…

Yurt içi turlarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir