Uçak Bileti Ne Zaman Alınır, Fiyat Alarmı Nedir? Bilet Görüntüleme

tba_admin

29 Haziran 2019

Yorum yapılmamış

Uçak Bileti Ne Zaman Alınır, Fiyat Alarmı Nedir? Bilet Görüntüleme

Günümüzde uçak bileti almak oldukça kolaydır.En uygun uçak biletleri için mutlaka airbilettour.com’u ziyaret edin. Uçak biletini firmaların acente ofislerinden bizzat alabileceğiniz gibi internet üzerinden online olarak https://airbilettour.com/bilet/  alabilirsiniz. Tüm uçak firmalarının birer resmi internet sayfası bulunmaktadır. Uçak bileti almak istediğinizde, firmaların resmi internet sayfalarına girerek rezervasyon yaptırabilir ya da biletinizi alabilirsiniz.

Peki uçak bileti ne zaman alınır? Uçak bileti almak için en uygun zaman nedir?

Uçak bileti almak için en uygun zaman erken rezervasyon zamanları mıdır yoksa son dakika fırsatları mıdır? Bu konu her zaman bir tartışma konusu olmuştur. Yolcular, kimi zaman erken rezervasyon fırsatından yararlanarak uygun fiyatta bilet alabildikleri gibi kimi zaman da son dakika fırsatlarından yararlanabilmektedir. Uçak bileti alırken, fiyatın uygun olması herkes için oldukça önemlidir. Çünkü, günümüzde seyahat masraflarının çok büyük bir kısmını uçak biletleri oluşturmaktadır. Bu sebeple, pek çok kişi uçak biletini uygun fiyata almayı amaçlamaktadır. Uygun fiyata uçak bileti almanın püf noktasını bilmek, seyahat masraflarınızı azaltmak içi airbilettour.com’u mutlaka ziyaret edin.

Uçak bileti ne zaman alınır?

sorusunun yanıtı yapılan araştırmalara göre; seyahat tarihinin 27 hafta öncesi olarak verilmiştir. Kısacası, seyahate çıkmadan 6 – 7 ay önce uçak bileti bakmaya başlamak gerekir. Bu dönemde uçak bileti alan kişiler %15 kar edebilmektedir. Uzun yol uçuşlarında bu miktar 250 – 300 TL gibi hesaplanmıştır. Uçak firmaları, uçuş tarihinden bir yıl önce bilet fiyatlarını sisteme girmektedir.

Genellikle ilk 5 ya da 10 koltuk için promosyonlu fiyat uygulaması yapılmaktadır. Ardından, biletler yüksek fiyat ile satılmaya başlanır. Yurtdışı uçuşları için yaklaşık olarak 171 gün öncesinden uçak bileti bakmak yararlı olacaktır. Çünkü o tarihlerde uçak bileti fiyatları en düşük seviyelerde seyretmektedir. Ardından yavaşça artış gösteren bilet fiyatları, özellikle son bir ayda yaklaşık %40 artış göstermektedir. Yurtiçi uçuşlarda ise en uygun biletler genellikle seyahat tarihinden 57 gün önce bulunabilmektedir. Ardından yine fiyatlarda artış görülür.
Uygun fiyatlı uçak bileti almak için son dakika fırsatlarından yararlanmak pek de mümkün olmayan bir durumdur.

Bunun sebebi, son dakika indirimlerinin genellikle 5 saat ve üzerindeki uçuş sürelerinde geçerli olmasıdır. Uzun yolculuklarda son dakika bileti alınması zor olacağı için erken rezervasyon yöntemlerinden yararlanmakta fayda vardır.Uçak biletlerinin fiyatları sürekli olarak değişmektedir. Seyahate çıkacak kişiler, uçak firmalarının resmi internet sayfalarında çokça vakit geçirmektedir. Sürekli olarak sayfaları yenilemek ve bilet fiyatlarını kontrol etmek, uygun fiyatlı uçak bileti alabilmek için yeterli değildir. Bu noktada devreye fiyat alarmı girmektedir.

Fiyat alarmı nedir?

Fiyat alarmı, değişen bilet fiyatlarını e-mail aracılığı ile anında kullanıcılara iletebilen bir sistemdir. Bu sayede, en uygun fırsatları anında öğrenebilir ve uçak biletinizi uygun fiyata alabilirsiniz.
Dilediğiniz uçuşlar için fiyat alarmı oluşturmak oldukça kolaydır. Talep ettiğiniz uçuş için arama yapmanız gerekir. Ardından, arama sayfasında yer alan “Fiyat Alarmı Oluştur” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Butona tıkladığınızda karşınıza bir kutucuk belirir. Burada yer alan boş alana e-mail adresinizi yazmalısınız. Tüm bu işlemlerin ardından “uyarı oluştur” butonuna tıklayarak fiyat alarmı oluşturabilirsiniz. Fiyat alarmı, talep ettiğiniz uçuşlar ile ilgili herhangi bir fiyat değişiminde sizi e-mail aracılığı ile bilgilendirecektir. Fiyat alarmı oluşturmanın uçak firmalarının internet sitelerine göre farklı yöntemleri vardır.

Ancak genel çerçevede hepsi ortaktır ve aynı mantık ile hazırlanmaktadır. İnternet üzerinden uçak bileti alan kişiler genellikle sistemin onlara iletmiş olduğu e-maili kaybetmekten korkarlar. Çünkü, uçak biletini görüntüleyemeyeceklerini düşünürler. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Uçak biletinizi satın aldığınız zaman, sistem size bir PNR numarası atamaktadır. Bu PNR numarası ile biletinizi dilediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.

Bilet Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Bilet Görüntüleme Nasıl Yapılır? sorusu hemen herkesin aklında dolaşan bir sorudur. Bu sorunun yanıtı aslında PNR numarasını kullanmaktır. PNR numarası – Passenger Name Regord – yolcu isminin kaydı olarak tanımlanmaktadır. Genellikle rezervasyon numarası olarak bilinmektedir. Uçak biletinizi online olarak satın aldığınız zaman sistem size rakam ve harflerden oluşan bir PNR numarası atar. PNR numarası aynı zamanda biletin üzerinde yer alan bir numaradır. Bu numarayı kullanarak biletinizi dilediğiniz zaman görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirsiniz. Aynı zamanda bilet değiştirme ya da iptal etme gibi işlemleri de PNR numarasını kullanarak yapmak mümkündür.

PNR numarası ile ilgili bilinmesi gereken şey, PNR numarasının asla kaybedilmemesi gerektiğidir. Çünkü, PNR numarası olmadan uçuş detayları görüntülenemez ve online check-in yapılamaz. Bu gibi bir durumda havaalanında kuyruğa girerek check-in yaptırmanız gerekir. Uçak bileti görüntüleme ve hızlı check-in işlemleri yapabilmek için PNR numarasını kaybetmemek gerekir.
Uçak biletini internet üzerinden almanın olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Ancak, uçak biletini aldığınız tarihe dikkat ettiğiniz, uçuş alarmı oluşturduğunuz ve PNR numaranızı bildiğiniz takdirde uçak bileti almanız bir hayli kolay olacaktır.

www.airbilettour.com u ziyaret ederek sizde uygun bilet almanın nekadar kolay oldugunu goreceksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir