tba_admin

17 Ağustos 2019

1 Yorum

Paris’te nerede kalınır yazısı boyunca dünyanın en popüler turizm merkezlerinden, Fransa‘nın başkenti Paris’te konaklama konusunda çok detaylı bilgi ve tavsiyeler paylaşacağım.

Öncelikle Paris’e gelebilmeniz için airbilettour.com‘a girip en uygun uçakbiletinizi alıp yolakoyulalım.

Paris hakkında birçok araştırma yapmış ve şehri de birçok kez ziyaret etmiş biri olarak yazı boyunca; Paris’te nerede kalmalı, Paris’te konaklama yapılacak en güzel bölgeler, Paris şehir merkezi otelleri ve Paris otel tavsiye listesi gibi önemli konular hakkında bilgi ve tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım. Bu yazıyı okuduktan sonra bütçenize göre otel seçiminizi çok daha kafanız rahat yapacağınıza inanıyorum.

Paris’te nerede kalınır yazısında neler bulacaksınız?

 • Konaklama yapılacak bölgeler hakkında detaylı bilgiler ve bu bölgelerdeki en popüler 3, 4, 5 yıldızlı Paris otelleri;
 • Son Paris seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım ekonomik, 3 yıldızlı Libertel Gare de Nord Suede oteli hakkında detaylı bilgiler;
 • Bir önceki seyahatimde konakladığım yine ekonomik 3 yıldızlı Hotel Terminus Lyon oteli hakkında detaylı bilgiler;
 • Paris’te şehir içi ulaşım konusunda bilgiler;
 • Paris otel fiyatları ve rezervasyon seçenekleri;
 • Özetle Paris’te nerede kalınır? Ben olsam nerede kalırdım?

Paris, Arrondissement adında 20 bölgeye ayrılmış durumda. Bu bölgeler Louvre Müzesi‘nden başlayıp spiral şeklinde genişleyerek merkez dışına doğru gidiyor. 12. bölgeden sonrası biraz daha merkez dışı kabul ediliyor.

Bu bölgeler hakkında genel bilgiler versem sanki biraz konu havada kalacak. Bu yüzden ben Paris’te nerede kalınır yazımızı bu bölgelere göre değil de önemli turistik noktalara göre değerlendireceğim.

Paris’te nerede kalınır, en güzel bölgeler hangileri diye merak ediyorsanız Paris’te konaklama yapabileceğiniz bana göre 8 bölge var. Bunlar:

 1. Şehrin coğrafi merkezi sayılan Le Marais & Louvre Müzesi;
 2. Ekonomik tesislerin yer aldığı Latin Quarter & Saint Germain Des Pres,
 3. Paris’in ikonik simgesin yer aldığı Eyfel Kulesi Çevresi,
 4. Şehrin dünyaca ünlü alışveriş caddesi olan Şanzelize,
 5. Ulaşım ağının en önemli noktalarından olan Gare du Nord çevresi,
 6. Yeme içme olanakları konusunda zengin Bastille,
 7. Ulaşım ağının bir diğer önemli noktası Gare de Lyon çevresi,
 8. Kendine özgü atmosferi ile dikkat çeken Montmartre (Ressamlar) Tepesi.

Bu bölgeler Paris’in en merkezi ve hareketli yerleri. Şehirde gezip görülmesi gereken en önemli yerler, kafe ve restoranlar hep bu bölgelerde yer alıyor.

1. Le Marais & Louvre Müzesi

Le Marais & Louvre Müzesi ile ilgili görsel sonucu

 

Paris’te nerede kalınır diyenlere ilk tavsiyem olan Le Marais ve Louvre, şehrin tam merkezinde, 1-4 arası bölgelerde yer alıyor. Paris’in coğrafi merkezi sayılan bu yer Paris gezilecek yerler listemizdeki çoğu yere yakın. Fiyatlar ise doğal olarak yüksek.

Paris’in en renkli ve popüler yerlerinden olan bu bölgede restoranlar, butikler, çeşitli mağazalar, meydanlar vb yer alıyor. Eski Yahudi yerleşim yeri olan Marais ve çevresi ise hareketli gece hayatı ile de ünlü.

Adana’dan Paris’e en uygun uçakbiletini ve turlar airbilettour.com’dan rahatlıkla ve 3d guvenlıkle en guvenlı biçimde satın alabılırsınız.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

2★ Hôtel de Roubaix: Booking.com puanı 8,5. Şehrin merkezinde, metro istasyonlarına yakın, ekonomik bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

3★ Hotel Choiseul Opera: Booking.com puanı 8,4. Opera Garnier ve Opera Metro İstasyonları yakınında, Louvre Müzesi’ne kısa yürüyüş mesafesinde bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için klayın.

4★ Novotel Paris Les Halles: Booking.com puanı 8,6. Paris’te nerede kalınır yazısı içinde en beğendiğim tesislerden olan bu otel şehrin tam kalbinde yer alıyor. Bilgi için tıklayın.

4★ Best Western Premier Marais Grands Boulevards: Booking.com puanı 8,5. Şehrin en iyi fiyat/fayda oranına sahip 4 yıldızlı otellerinden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Latin Quarter & Saint Germain Des Pres ile ilgili görsel sonucu

 

Paris’in sol bölümünde, Sen Nehri kıyısında yer alan Latin Quarter ve hemen yanındaki Saint Germain Des Pres, Paris’te nerede kalınır diyenler için 2. bölge tavsiyem.

5 ve 6. bölgelerde bulunan bu bölge özellikle Fransız kültürünü en çok hissedebileceğiniz yerlerden. Paris’in en önemli alışveriş caddesi Boulevard Saint-Germain ve Saint Michel yine buradaki önemli noktalardan.

Paris’in en ünlü eğitim kurumlarından, 13. yüzyılda kurulan Sorbonne Üniversitesi ile birçok öğrenci ve eğitim kurumu bu bölgede bulunuyor.

Yerli yabancı öğrenciler ile Fransızlar halkının en çok takıldığı bölgelerden olan Latin Quarter’da ekonomik konaklama yapabileceğiniz tesisler var.

Eyfel Kulesi Çevresi

 

Eyfel Kulesi Çevresi ile ilgili görsel sonucu

Birçok gezgin için Paris demek Eyfel Kulesi demektir. Eğer siz de Paris seyahatiniz boyunca 7. bölgede yer alan Eyfel çevresinde konaklama yapmak isterseniz biraz bütçenizi yüksek tutmanız lazım çünkü bu bölgede yer alan oteller biraz pahalı. Ayrıca bölge yukarıdaki diğer iki bölgenin aksine biraz daha sakin.

Bu eşsiz güzellikten yararlanmak için en uygun turlar uçakbiletlerinizi airbilettour.com’dan veya Adana küçüksaat ofisimize gelipte alabilirsiniz.

Şanzelize ile ilgili görsel sonucu

 

Şanzelize, Paris’te nerede kalınır yazısında konaklama bölgesi olarak tavsiye edebileceğim bir diğer ikonik yer. Gezilecek yerler deyince nasıl akıllara ilk olarak Eyfel geliyorsa, Paris’te alışveriş denince de akıllara ilk Şanzelize geliyor.

Şanzelize CaddesiConcorde MeydanıGrand Palais ve Petit Palais gibi şehrin önemli yerlerinin bulunduğu bu 8. bölgede özellikle lüks konaklama seçenekleri ile ünlü.

Bölgedeki oteller her ne kadar pahalı ve lüks olsa da indirimleri yakalarsanız uygun fiyatlı tesislerde kalma şansına erişebilirsiniz. Paris’te gezilecek yerlerin bazılarına yürüyerek bazılarına ise bölgede yer alan metro durakları üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir