MEGA ORTA AVRUPA TURLARI PEGASUS HAVA YOLLARI İLE (PRG - BUD)

PROGRAM

Mega Orta Avrupa Turları Pegasus Hava Yolları İle (PRG - BUD)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Prag // Budapeşte – İstanbul (Sabiha Gökçen) uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

Prag, Dresden, Potsdam, Berlin, Leipzig, Münih, Salzburg, Hallstatt, Viyana, Bratislava, Estergon, Budapeşte panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri.

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

1.Gün   İSTANBUL – PRAG – (Vltava Tekne Turu)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 301 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.40 ’da Prag ‘a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.20 ’de Prag ‘a varışımızın ardından alanda bekleyen özel aracımızla Prag panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Prag şehir turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan Charles köprüsü, eski şehir meydanı ve dünyanın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında verilecek serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Vltava Tekne Turu ‘nu (10 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda, kanalları ile ünlü Vltava Nehri üzerinde 1 saate yakın süren ve 1 içecek ikramı ile gerçekleştirilen harika bir tekne gezisi sunulmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

2.Gün  PRAG – (Prag Şaheserleri Turu) – (Çek Gecesi)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte tam gün ekstra olarak düzenlenen Prag Şaheserleri Turu (50 Euro) düzenliyoruz. Turumuza ilk olarak, Prag’ın tüm şehir manzarasını görebileceğimiz Petrin Tepesi ‘ne çıkarak başlıyoruz. Şehrin en büyük yeşil alanına ve tüm şehre hakim manzaraya sahip Petrin Tepesi ‘ni ve 1891 yılında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapıldığı söylenen 60 mt yüksekliğindeki Petrin Gözlem Kulesi ‘ni görüyoruz. Sonrasındaki durağımız dünyanın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi olacaktır. Prag Kalesi gezimiz esnasında ünlü yazar Franz Kafka ‘nın çalıştığı 22 numaralı evinin bulunduğu Altın Yol, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St. Vitus Katedrali, The Royal Palace (Eski Kraliyet Sarayı) ve günümüzde Prag Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan St. George Basilikası görülecek yerler arasındadır. Prag Kalesi sonrasında Prag’ın en eski mahallelerinden olan Mala Strana (Azınlıklar Bölgesi), yine Mala Strana ‘da bulunan ve Beatles’in efsanevi solisti John Lennon ‘ın anısını koruyan ve üzerinde şarkı sözleri ile çeşitli grafitilerin yer aldığı Lennon DuvarıWenceslas Meydanı (Yeni Şehir Meydanı), eski şehrin tarihi giriş kapısı olan Powder Gate Tower ve eski kent ile çevrelenmiş Yahudi Mahallesi (Ghetto) Jewish Quarter turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenlenecek olan Çek Gecesi (50 Euro). Birbirinden güzel Çekya ‘ya özgü şovları ve lokal içecekler eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 1. Gün  PRAG – DRESDEN – BERLİN 

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Dresden ‘e doğru hareket ediyoruz. Dresden ‘e varışımız akabinde panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Geçmişi M.Ö. 7500 ‘e kadar uzanan ve Elbe Nehri kıyısında konumu ve Saksonya Eyaleti ‘nin kalbi sayılan Dresden, barok mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. 2. Dünya Savaşı sırasında fazlasıyla hasar almasına rağmen kısa sürede birçok tarihi simgesi tekrar ayağa kaldırılan şehir, günümüzde Almanya ‘nın en önemli teknoloji merkezi konumundadır. Dresden ‘e gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Dresden turu sonrasında Berlin ‘e doğru yola çıkıyoruz. Avrupa Kültür Başkentlerinden bir tanesi olma özelliğini de elinde bulunduran Berlin ‘de yapacağımız panaromik şehir turu esnasında, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Doğu Berlin 'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 1. Gün  BERLİN – POTSDAM – LEİPZİG –(Karlovy Vary Turu)– NÜRNBERG

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Potsdam ‘a hareket ediyoruz. Brandenburg Eyaleti ’nin başkenti olan ve II. Dünya Savaşı ‘nda hasar görmeyen mimarisi, tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ve “Saraylar Şehri” olarak da alandırılan Potsdam şehir turumuz esnasında, şehrin küçük ve zarif meydanlarını, şık caddelerini, Prusya Kralı Büyük Friedrich ‘in yaptırdığı Sansauci Sarayını, Brandenburg Caddesini ve Neues Palais ‘i ve Glienince (Casuslar Köprüsü) panoramik olarak görüyor olacağız. Panoramik Potsdam şehir turu sonrasında Leipzig ‘e devam ediyoruz. Berlin Duvarı ‘nın yıkıldığı tarihe kadar Doğu Almanya sınırlarında yer alan ve II. Dünya Savaşı ‘nda büyük hasar almasında rağmen son 25 yıl içerisinde aslına uygun olarak renove edilen Leipzig şehrine varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında ise, görkemli binalar, kiliseler, birbirinden neşeli ezgiler ile yürüyüşünüze renk katan sokak çalgıcılarının süslediği geniş caddeler size, Johan Sebastian Bach ‘ın memleketinde olduğunuzu anında hissettirecek ve tarihte bir yolculuğa çıkartacaktır. Şehir turu sonrası vereceğimiz kısa serbest zaman sonrasında Nürnberg ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizin katılabileceğiekstra olarak düzenlenen Karlovy Vary Turu ‘nu (30 Euro) düzenliyoruz. 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak yeri olmuş dönemin en meşhur kentlerinden Karlovy Vary’nin eşsiz doğası içinde yan yana inşa edilmiş onlarca sarayı, ATATÜRK’ün 1918 yılında kaldığı oteli, Dvorak’ın, Mozart’ın, Göethe’nin, Beethoven’in, Puşkin’in ve Rus Çarı büyük Petro’nun evlerini görecek; 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalardan alışveriş yapmak imkanı bulacaksınız. Karlovy Vary gezimiz sonrasında Nürnberg ‘e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Nürnberg otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 1. Gün  NÜRNBERG –(Romantik Yol İncisi Rothenburg Turu)– MÜNİH – SALZBURG

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Münih ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecekRomantik Yol İncisi Rothenburg Turu ‘nu (35 Euro) düzenliyoruz. Otuz Yıl Savaşları ‘nda düşman saldırılarına savunma amacı ve özelliği ile inşa edilen ve bu avantajı sayesinde neredeyse hiçbir zarar görmeden gönümüze kadar gelen Rothenburg, Avrupa ‘da Orta Çağ’ın en iyi korunduğu yer olarak değerlendirilir ve bu konuda hakkıyla üne sahiptir. Masalsı dekorasyona sahip Rothenburg ‘un sokakları ve pencerelerinden rengarenk çiçekler sarkan eski evleri arasında yapacağımız yürüyüş anında kendinizi Orta Çağ ‘a zaman yolculuğunda çıkmış hissedeceksiniz. Rothenburg turumuz sonrasında Münih yolculuğumuza devam ediyoruz. Bavyera Eyaleti ‘nin başkenti ve en büyük şehri olan Münih’e varışımız ardından Münih ‘in en önemli ve canlı noktası olan Marienplatz ‘da vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Salzburg ‘a doğru hareket ediyoruz. Salzburg ‘a varışımız sonrasında şehir turu. Adını ilk yerleşimcilerin geçimlerini sağlamalarına yarayan zengin tuz çözeltilerinden alan, günümüzde geçimini büyük ölçüde turizmden sağlayan Salzburg ’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Old Town, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Salzburg’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

6.Gün  SALZBURG – HALLSTATT – VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor Hallstatt ‘a hareket ediyoruz. Hallstatt yolculuğumuz esnasında Alp köyleri ve buzul göllerinin büyüleyici manzaraları eşliğinde Hallstadt’a yolculuğumuz sırasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, el değmemiş doğası ile bir masal diyarı Hallstatt’da, yürüyüş yapabilecek fotoğraf ekebileceksiniz. Hallstatt turumuz sonrasında Viyana ‘ya doğru hareket ediyoruz. Avusturya ‘nın başkenti olması yanında Avrupa ‘nın en önemli kültür, politika ve sanat merkezlerinden biri olan Viyana, tarih boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmış olması ve avantajlı coğrafi konumu sebebi ile birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bu sayede saraylar, katedraller ve tarihi binalar niceliği açısından oldukça zengin olan Viyana ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Üniversite, Parlamento, Opera Binası, Viyana Tiyatrosu, Prater, Hofburg ve müzeler bölgesi, Karlsplatz, Ring Strasse, Kartner Strasse ve alışveriş severlerin uğrak noktası Mariahilfer Strasse başlıca görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında Viyana otelimize transfer ve akabinde odaların alınması sonrasında verilecek kısa bir serbest zaman ardından akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikteekstra olarak Viyana Gece ve Grinzing Turu ‘nu (25 Euro) gerçekleştiriyoruz. Turumuzda, Kahlenberg Tepesi, Grinzing bölgesi ve üzüm bağları, Hundertwasser evleri, Hofburg Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeğiniz için serbest zaman ve otelimize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler.

 1. Gün VİYANA – BRATİSLAVA – ESTERGON –(Macar Köyleri Turu) –BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılıyor ve sırasıyla Bratislava, Estergon ve Budapeşte yolculuğumuza başlıyoruz. Bu yolculuk esnasında öncelikli durağımız Bratislava olacaktır.Bratislava ‘ya varışımız ile birlikte panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yakın tarihte yaklaşık 500 sene boyunca Macaristan ‘a başkentlik yapan ve günümüzde Slovakya ‘nın başkenti olan Bratislava, birçok Avrupa şehrinin aksine geleneksel yapısını korumayı başarabilmiştir ve bu özelliğini gerek mimari yapısında gerek kültüründe gerekse mutfak lezzetlerinde göstermektedir. Arnavut kaldırımlı ara sokakların birleşiminden oluşan eski şehir merkezi ve şehri ikiye bölen Tuna Nehri boyunca gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumu sonrasında Estergon ‘a hareket ediyoruz. Osmanlı tarihi için önemli bölgelerden biri olan Estergon ve Estergon Kalesi ziyareti sonrasında çevre gezisi için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Macar Köyleri Turu ‘nu (40 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak termal bir şehir olan Visegrad ’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz, son olarak tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri bir masalsı bir yolculuğa çıkaracak sanatçıları ile ünlü Szentendere ’yi ziyaret ediyor ve turumuzu tamamlıyoruz. Macar Köyleri Turumuz sonrasında Budapeşte otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

8.Gün    BUDAPEŞTE – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Budapeşte panoramik şehir turumuzda, kentin en önemli tarihi ve simge yapılarını keşfedeceğiz. Şehrin en popüler yerleri Castel District ’te (Kale Bulvarı) yapacağımız yürüyüş sırasında Kraliyet Sarayı, orta çağ evlerini görecek, Balıkçı tabyası ‘’Fisherman Bastion’’ dan şehrin en güzel manzarasını izleyecek, büyük Matthias Kilisesini görüp, şehrin nefes kesen kalesine ev sahipliği yapan Gellert Tepesi ve sonrasında, ünlü Devlet Operası, görkemli Parlamento binası, Aziz Stephen Bazilikası ile Dohany Caddesi üzerindeki sinagogları görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası rehberimizin belirleyeceği süreye kadar serbest zaman. Şehir turu sonrasında verilecek serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Tuna Nehri Tekne Turu (10 Euro) düzenliyoruz. Bu turumuzda Tuna Nehri üzerinde unutulmaz bir tekne turu bizleri bekliyor olacak. Tur sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC332 sefer sayılı uçuşu ile 15:05 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:05 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

 KONAKLAMA OTELİ Orta Avrupa 3 - 4 * Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
14.07.2019-21.07.2019 - 529,00 EUR 739,00 EUR 529,00 EUR

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Vize Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR
Extra Tur Paketi Zorunlu Değil 150,00 EUR 150,00 EUR 150,00 EUR
REZERVASYON YAP

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul
  • (Sabiha Gökçen) – Prag // Budapeşte – İstanbul (Sabiha Gökçen) uçak bileti,
  • mso-list:l0 level1 lfo1">font-family:Wingdings;mso-fareast-font-family:Wingdings;mso-bidi-font-family:
  • Wingdings;mso-no-proof:no"> "Segoe UI";mso-no-proof:no">Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece
  • oda kahvaltı konaklamalar,
  • mso-list:l0 level1 lfo1">font-family:Wingdings;mso-fareast-font-family:Wingdings;mso-bidi-font-family:
  • Wingdings;mso-no-proof:no"> "Segoe UI";mso-no-proof:no">Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası
  • transfer,
  • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">Prag, Dresden, Potsdam, Berlin, Leipzig, Münih,
  • Salzburg, Hallstatt, Viyana, Bratislava, Estergon, Budapeşte panoramik şehir
  • turları ve/veya çevre gezileri
  • mso-list:l0 level1 lfo1">"Arial Narrow",sans-serif;mso-bidi-font-family:"Segoe UI";color:#00B050;
  • mso-no-proof:no">Otel şehir vergileri "Arial Narrow",sans-serif;mso-bidi-font-family:"Segoe UI";color:#00B050;
 • mso-no-proof:no">(yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-
 • 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)font-family:"Arial Narrow",sans-serif;mso-bidi-font-family:"Segoe UI";
 • mso-no-proof:no">
 • mso-list:l0 level1 lfo1">font-family:Wingdings;mso-fareast-font-family:Wingdings;mso-bidi-font-family:
 • Wingdings;mso-no-proof:no"> "Segoe UI";mso-no-proof:no">Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 Schengen Vizesi ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

 Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

 Müze ve ören yerleri girişleri,

 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

 İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Genel Şartlar

 • vizeli

 TUR TARİHİ     06/12/2019   7GECE  8GÜN

429 EUR

0322 351 03 61

0544 351 03 61

Kampanyalı fiyattan yararlanmak için bilgilerinizi girin, sizi hemen arayalım!!!