tba_admin

27 Ağustos 2019

Yorum yapılmamış

Fransa’ya gitmeden önce airbilettour.com adresine girip en uygun uçak biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Güney Fransa rotası, dünyanın en romantik ve şairane bölgelerinden birini keşfetmek isteyenler için hazırladığımız bir kaynak niteliğinde. Güney Fransa hakkında bilgi alabileceğin bu rota yazısında, kendine özgü tarzıyla fark yaratan tarihi şehirlerden mavi ve yeşili buluşturan Provence bölgesine doğru yolculuğa çıkacağız.

Bu yolculuğa çıkmadan önce airbilettour.com adresine girerek en uygun turlarınızı satın alabilirsiniz

Adana’dan Fransa’ya en uygun uçak biletlerinizi airbilettour.com adresinden teslim edebilirsiniz ve ya küçüksaat şubemizden gelip satın alabilirsiniz..

Güney Fransa her gezginin hayallerinde yer edinen güzergahlardan biri. Bölgenin uçsuz bucaksız lavanta tarlaları, enfes üzüm bağları, ünlü sanatçıları ve muhteşem doğası ilham verir, ufuk açar. Hele ki büyülü bir atmosfer içerisinde sakin ve huzurlu bir şekilde yol almaktan hoşlanıyorsan keyfine diyecek yok.

Hem Güney Fransa balayı açısından da cezbedici bir güzelliğe sahip. Güney Fransa köyleri ve Güney Fransa şehirleri doya doya aşk yaşamak için hayli cazip, bizden söylemesi.

fransa ile ilgili görsel sonucu

 

Güney Fransa’ya Nasıl Gidilir? 

“Güney Fransa’ya gitmek için ne yapılır?” diye merak ediyorsan öncelikle vize alman gerektiğini bilmelisin. Sahip olduğun pasaportla Schengen vizesine başvurarak ülkeye giriş izni alabilirsin.

Fransa’ya gitmenin en pratik yolu uçak seyahati. Pegasus, İstanbul üzerinden Marsilya’ya uçuşlar sağlıyor. Bu uçuşlardan en uygununu bulmak için farklı web sitelerinin kafa karıştırıcı fiyatlardan kaçınıp airbilettour.com adresinde düzenli,güvenli,ve en saf halde en uygun fiyat tarifelerınden yararlanabilirsiniz..

Fransa, güney bölgesi dışında yıl boyunca yağış alan bir ülke. O yüzden Fransa’yı ziyaret etmek için en uygun dönemler mayıs ve ekim arası. Akdeniz kıyıları için ise yaz tatili ve sıcak rotalar hayli ideal.

Güney Fransa’da Gezilecek Yerler: Unutulmaz Bir Seyahat

Dünyanın en çok ziyaret edilen masalsı güzergahlarından birine doğru uzanalım; uzun sahillere, keyifli duraklara, renkli mimari yapılara doyalım. Hazırsan Güney Fransa gezi rehberi başlıyor.

Marsilya: Güney Fransa Gezisinde Akdeniz’in En Büyük Limanı

marsilya ile ilgili görsel sonucu

Marsilya, Fransa’nın en eski ve tarihi şehirlerinden biri. 2600 yıl kadar önce Foçalı Grekler tarafından kurulan şehir, Güney Avrupa ve Kuzey Afrika arasında bir geçit özelliği taşıyor. Akdeniz’in en büyük limanına sahip olan Marsilya, Paris’ten sonra Fransa’nın en büyük metropolü konumunda.

Adana’dan Fransa’ya en uygun uçak biletini airbilettour.com adresinden alabilirsiniz.

Avrupa’nın ticaret hayatında çok önemli bir yere sahip olan Marsilya, tarihin her döneminde yoğun göç alan bir bölge olmuş. Bu sebeple Fransa’nın en çok kültürlü şehirlerinden biri. Kozmopolit bir şehir olması ve farklı kültürleri barındırması sebebiyle hayli zengin bir mutfağa sahip olan Marsilya’yı yaşamadan olmaz.

Ayrıca ünlü Fransız yazar Alexandre Dumas tarafından kaleme alınan “Monte Kristo Kontu” da Marsilya’da geçer. O yüzden bu eşsiz edebiyat klasiğini sevenler açısından da özel bir yer.

 

Aix-en-Provence: Güney Fransa Gezisinde Lavanta Kokulu Sokaklar

Aix-en-Provence: Güney Fransa Gezisinde Lavanta Kokulu Sokaklar ile ilgili görsel sonucu

Aix-en-Provence, dünyaca ünlü ressam Paul Cézanne’nin şehri olarak ünlenmiş ve onun tablolarıyla özdeşleşmiş. Akdeniz’in sıcak ve keyif veren doğasına doyabileceğin Aix-en-Provence; dar sokakları, 17. yüzyıla ait mimarisi ve renkli binalarıyla dikkat çekiyor.

Güney Fransa’nın saklı cenneti konumundaki şehirde dolanırken Cézanne’nin izlerini takip ediyor gibi hissedebilir ve tarihi içine çekebilirsin.

Saint-Tropez: Güney Fransa Gezisinde Yaz Turizminin Başkenti

Saint-Tropez ile ilgili görsel sonucu

Uzun süre askeri bir merkez olarak kullanılan Saint-Tropez, 1950’lerden sonra sosyetik ve zengin yazlık misafirleri ile üne kavuşmuş. Hatta bir dönemin ikonik güzeli, Fransız aktris Brigitte Bardot’nun oynadığı “Ve Tanrı Kadını Yarattı” filmi de burada çekilmiş. Filmin etkisi ile şehrin ünü de zaman içerisinde artmış.

Akdeniz kıyısında bulunan Saint-Tropez; tertemiz sokakları, heyecan uyandıran mimarisi, masmavi denizi, manzaraları ve tatile gelen sosyetik isimleriyle ilgi çekici bir destinasyon.

 

Cannes: Fransız Rivierası’nın Yıldızı

Cannes ile ilgili görsel sonucu

 

Avrupa’nın popüler tatil lokasyonlarından biri olan Cannes; denizi, sahilleri ve güneşiyle olduğu kadar dünyaca ünlü film festivaliyle de ünlü. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali, şehrin simgesi konumunda.

Önceleri bir balıkçı kasabası olan şehir, günümüzde oldukça prestijli bir turizm durağı. Unutma, buraya doğru sezonda gelirsen sevdiğin dünyaca ünlü aktörleri, aktrisleri, yönetmenleri, sanatçıları görmen mümkün.

Antibes: Güney Fransa Gezisinin Yeni Durağı

Antibes ile ilgili görsel sonucu

Antibes; el değmemiş sade bir güzelliğe sahip, nostaljik yapılı bir köy konumunda. Köyün kale surları bu eski yerleşim yerini zamana karşı korumuş adeta. Eğer doğal Provensal yaşam biçimini görmek istiyorsan uğraman gereken yer burası.

Uyarmadı deme, Antibes’in tarihi taş binalarını, el sanatları dükkanlarını, küçük kafelerini ve dondurmacılarını gezmeye doyamayabilirsin.

Nice: Güney Fransa Gezisinde Cote D’Azur’un Renkli Şehri 

Nice: Güney Fransa Gezisinde Cote D’Azur’un Renkli Şehri ile ilgili görsel sonucu

Nice denilince insanların aklında genellikle turkuaz renkli bir deniz belirir. Ancak Nice’in tek alametifarikası efsanevi denizi ve uçsuz bucaksız plajı değil. Nice; renkli evleri, kırmızı çatıları, baş döndüren sokakları, lüks restoranları ve butik dükkanları ile Fransa’nın en havalı, en eğlenceli şehirlerinden.

Ruhlara iyi gelen bu masmavi şehir, halk arasında “Nice la Bella” yani “Güzel Nice” olarak anılır. Fransa’nın en çok ziyaret edilen güzergahlarından biri olan şehir, göz alıcı bir güzelliğe sahip.

Biz airbilettour.com olarak en uygun biletlerinizi otel rezervasyonunuzu web sitemizden yaptırabilir ve ya Adana küçüksaat şubemizden temin edebilirsiniz Bu eşsiz güzelliklerden yaralanmak için airbilettour.com adresini mutlaka ziyaret edin.