tba_admin

20 Ağustos 2019

Yorum yapılmamış

Budapeste

 

Orta Avrupa’nın en güzel 3 başkentine doğru yolculuğa çıkıyoruz. Şehirlerin tarihini, gezilecek yerlerini ve tüm merak ettiklerini yazımızda bulabilirsin.

Bu eşsiz Güzelliklerden yararlanmak için mutlaka airbilettour.com adresine ulaşmanız gerek

En uygun budapeşte prag viyana turu airbilettour.com adresinden alabilirsiniz veya adana küçüksaat şubemizden de alabilirsiniz

En uygun uçak biletlerinizi airbilettour.com adresinden 3d güvenlık sistemiyle en güvnli sekılde yapabilirsiniz…

Budapeşte

1873’te Budin ve Peşte şehirlerinin birleşmesiyle Macaristan’a başkentlik eden şehir Budapeşte.  Tarih, kültür – sanat etkinlikleriyle Avrupa’nın en romantik şehirleri arasında gösterilmektedir. Tuna Nehri şehri ikiye ayırırken Zincir Köprüsü şehri birleştirmektedir. Nehrin kenarına açılan otellerle şehir turizm açısından büyük bir gelişme sağlamıştır.

budapeşte ile ilgili görsel sonucu

Budapeşte’de gezilecek yerler; Buda Kalesi, 700 odalı Parlamento Binası, 2. Dünya Savaşı’nda yaşanılanları hiçbir zaman unutmamak adına yapılan Tuna Ayakkabıları Anıtı, Kahramanlar Meydanı, Opera ve Sinagog Binaları, Erszebet Köprüsü, Tuna Nehri ve Zincir Köprüsü başlıcalarıdır.

buda kalesi ile ilgili görsel sonucu

 

Viyana

 

Viyana; Mozart, Beethoven, Brahms gibi duayenlerin kabul ettiği “müziğin şehri” olmuştur. Şehirde yer alan müzik üniversitesi şehrin caddelerine doğru müziğin yayılmasını sağlar. Avusturya’nın yaşadığı birçok tarihi olay Viyana’yı daha da özel kılmaktadır. Şehrin mimarisinde Rönesans döneminin etkilerinin yanı sıra Barok ve Rokoko dokunuşlara rastlanmaktadır.

Viyana’ya en uygun uçak biletlerinizi airbilettour.com‘da online 3d güvenlık sistemiyle en güvenli şekilde alabilirsiniz…

Viyana ile ilgili görsel sonucu

Viyana’da gezilecek yerler; St. Stephen Katedrali, Prater, Hofburg Sarayı, Parlamento Binası, Opera Binası, üniversite, Hundertwasser House ve müzeler başlıcalarıdır. Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı, Mayerling av köşkü, yeraltı gölü Seegrote gezilecek yerler arasındadır.

viyana

Orta Çağ şehri Prag, adeta bir turizm cennetidir. Vltava Nehri üzerine kurulan şehir, romantik ve mistik havasıyla tüm misafirlerini kendine hayran bırakıyor. Sokaklarında Kafka’nın izini sürüp, Nazım Hikmet’in şiirler yazdığı nehir kenarında bir yolculuğa çıkma zamanıdır. Şehirde mutlak görülmesi gereken Prag Kalesi’nin ışıklandırmasını zamanında konser vermek için Prag’a gelen efsane rock grubu Rolling Stones’un üstlendiğini biliyor muydun?

prag gezilecek yer

 

Prag’da gezilecek yerler; Old Town Meydanı, üzerinde 12 Havari bulunan Astronomik Saat, 31 Aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Franz Kafka’nın evi, Vltava Nehri, dünyanın en büyük antik kalesi olarak bilinen Prag Kalesi başlıcalarıdır. Atatürk’ün 1918 yılında kaldığı oteli, Mozart’ın, Puşkin’in ve Beethoven’ın evlerini ziyaret etmeyi ihmal etme.

Old Town ile ilgili görsel sonucu

Prag’da ne yenir? Çek mutfağı, kahvaltı kültürünü barındırmamakla birlikte Macaristan mutfağından etkilenmiş ve yeniden yorumlamıştır. Gulaş çorbası, et ve sebze yemeklerini kendi yorumladıkları şekilde deneyebilirsin. Trdelnik, sokaklarda satılan hamur tatlısını yemeden dönmemelisin. Geleneksel içkileri bira olduğundan şehirde birbirinden farklı bira çeşitlerini uygun fiyata bulabilirsin.

Sen de tüm bu yazılanları yaşamak istiyorsan Orta Avrupa turlarımıza katılmalısın!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir