tba_admin

19 Ağustos 2019

Yorum yapılmamış

Türkiye’de keşfedilmeyi bekleyen nice yerler var. Kültürüyle, tarihiyle, yöresel yemekleri ile nice güzelliği barındıran bu topraklarda yeni rotaların izinde gitmeye hazır mısın? İşte hadi gidelim diyeceğin, Türkiye’de keşfedilmeyi bekleyen 5 rota.

Bu rotalarda konaklamayı veya bahsedeceğimiz yerlere gidebilmeniz için öncelıkle airbilettour.com adresini ziyaret ederek en uygun otel rezervasyonlarınızı ve en uygun uçak biletlerinizi airbilettour.com sitesinden 3 d guvenlıklı olarak en guvenlı sekılde onlıne alısverıs yapabılır veya Adana Küçüksaat ofisimizede gelerek hizmetlerimizden faydalanablirizsiniz.

Yeni Yerler bizimle Keşfetmeye hazırmısın şimdi önereceğimiz 5 rota hakkında bilgi verelim 

Dalyan – Muğla

Dalyan – Muğla ile ilgili görsel sonucu

Eğer etkileyici hikayeler, antik çağlar ve efsaneler seni daha çok gezmeye teşvik ediyorsa, bir an önce Dalyan’daki kral mezarlarını görmen lazım. Atmosferi ile büyüleyen Dalyan’ın kral mezarları, tanrıya yakın olmak isteyen krallar tarafından mümkün olabilen en yüksek noktaya yaptırılıyor. Dünyanın en eski antik kentlerinden birine sahip olan Dalyan, ayrıca Avrupa’nın en iyi açık alanı seçilmesi ile dikkat çekiyor.

Dara Antik Kenti  –  Mardin

Dara Antik Kenti  –  Mardin ile ilgili görsel sonucu

Doğu’nun Efes’i Dara Antik Kenti’ni henüz görmediysen bu yıl kendine Mardin gezisi ısmarla. Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde yer alan 1.500 yıllık kadim bir kent olan Dara, Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. Hala %70’i açığa çıkmamış gizemli bir kent konumundaki Dara Antik Kenti, yapılan arkeolojik çalışmalara göre dünyanın ilk su barajına sahip. Dara Antik Kenti’nin bir başka özelliği ise burada yer alan toplu mezarların tam 1.400 yıllık ve türünün tek örneği olması.

Bu eşsiz güzeliklerden faydalanmak için mutlaka airbilettour.com adresine girmelisin

 

Karagöl – Artvin

Karagöl – Artvin ile ilgili görsel sonucu
Baktığın her yerin yeşil ve onun tonlarında olması. Ne bir bina, ne de bir grilik bulunan Artvin’in doğa harikası Karagöl, muhteşem manzarası ile gönlünü çelecek. Eğer fotoğraf çekmeye meraklıysan ya da tam bir doğa tutkunuysan 1.500 metre yükseklikte ve bir heyelan sonucu oluşan Karagöl’e hayran kalacaksın.

Karanlık Kanyon – Erzincan

Amerika’nın ünlü Grand Kanyon’unun bir benzerinin Türkiye’de yer aldığını söylesek. Hadi canım mı dersin yoksa bize inanır mısın? Bizce ikinci seçeneği seçmelisin çünkü dünyanın en büyük 2. kanyonu olarak bilinen Erzincan’daki Karanlık Kanyon tam da filmlerdeki gibi bir yer. 130 yıl önce, tamamen insan gücü ile yapılan Karanlık Kanyon, bu yılki muhteşem keşiflerinden biri olacak.

 

Karanlık Kanyon – Erzincan ile ilgili görsel sonucu

 

Titus Tüneli – Hatay

 

Titus Tüneli – Hatay ile ilgili görsel sonucu

Yeni yerler keşfetmek ve başkalarına ilham vermek istiyorsan tam sana göre olan, çok iyi bir keşif rotasından bahsedeceğim. Titus Tüneli’nden… Hatay’ın gizli bir tünele sahip olduğunu daha önce duymadıysan şimdi tamamen insan gücü ile yapılan bu tünelle tanışmanın vakti geldi. 1.380 metre uzunluğa sahip olan Titus Tüneli, UNESCO’ nun Geçici Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Sel sularından korunmak için yaptırılan Titus Tüneli, Hatay’da keşfedilmeyi bekliyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir