Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye’nin En Güzel Plajları

tba_admin

02 Ağustos 2019

Yorum yapılmamış

Ağustosta gezilecek yerler konusunda öneriler arıyorsan doğru yerdesin airbilettour.com size çeşitli turlar ve oteller sunmaktadır

. Yaz mevsiminin son ayı olan ağustos, kuzey yarımkürede yaşayan çoğu kişinin tatil geçirmek için plan yaptığı bir ay. Bu da demek oluyor ki bu ay için tatil seçenekleri kısıtlı. Çünkü ağustos ayının planları bahar aylarından yapıldı ve erken rezervasyon fırsatları kapıldı bile!

“Ağustosta tatilim var, ama gidecek yerim yok.” diyorsan ve sonra “Ağustosta nereye gidilir?” diye soruyorsan senin için “Ağustos ayında tatile gidilir mi?” konusuna detaylı şekilde göz attık.

 

Ağustosta Ayında Nereye Gidilir: Ağustosta Denize Girilecek Yerler

 

SEDİR ADASI : Kleopatra’nın yazlığı

SEDİR ADASI ile ilgili görsel sonucu

 

Sedir Adası (Kleopatra Adası (Cedrea))Marmaris‘in 16 kilometre kuzeyinde bulunan turistik ve mutalaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bölge altın sarısı kumsalı ve denizi ile meşhur. Plaj aynı zamanda Kleopatra Plajı olarak adlandırılmakta. Cedrae antik kentine ait şehir duvarları, pla ve antik tiyatro kalıntıları da burada bulunmakta. Bölgede, Kleopatra’nın da burada yüzdüğüne inanlına çok orjinal ve muheşem bir plaj mevcut. Bu eşşiz güzellikten yaralanmak istiyorsan mutlaka airbilettour.com adresini ziyaret etmelisin Çünkü en uygun turlar en uygun uçak biletleri en uygun tatil otelleri airbilettour.com sizi bekliyor fırsatlardan yararlanmak istiyorsan hiç vakit kaybetmeden airbiletour.com u ziyaret edın..

Efsaneye göre, Kleopatra ve Antonius burada yüzmüşler ve plajın altın kumları özel olarak Kuzey Afrika’dan buraya gemilerle getirtilmiş. Bu çeşit altın sarısı kum sadece Mısır’da bulunmakta. Adanın batı ucunda yer alan kalıntılar Roma dönemine ait. Antik tiyatro alanı gayet korunmuş durumda. Ayrıca bir de Agora var. Bölgedeki epigraflardan burada Apollon onuruna atletizm festivallerinin düzenlendiği anlaşılmakta.

AKYAKA : Muğla’da masmavi bir hayal

AKYAKA ile ilgili görsel sonucu

 

Akyaka, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir minnoş saklı ve tenhaca bir cennet parçası… Denizi, güneşi, tarihi, doğası, insanıyla insanı ciddi bir şekilde bulunduğu yerden kaçmaya, ardına bakmaksızın yepyeni bir hayat kurmaya sevk ediyor! Haydi hep birlikte Muğla Akyaka için valizleri hazırlamaya başlayalım.

Assos (Behramkale): Bilgeliğin Maviliklerle Buluştuğu Yer

Ağustosta gezilecek yerler yazımıza Assos ile devam ediyoruz. Çanakkale’nin Behramkale köyünde turistik bir yer olan Assos, antik kenti ile pek meşhur. Assos Antik Kenti ziyaretinden sonra Kadırga Koyu’nu keşfetmeni tavsiye ederiz.

Assos çevresinde muhteşem manzaralı birçok butik restoran var. Favori yemeklerin deniz ürünleri ise burada gözün kadar miden de bayram edecek demektir. Ayrıca çevrede tüplü dalış yapma fırsatı veren alanlar da mevcut!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir