ADANA ÇIKIŞLI OTOBÜSLÜ EGE AKDENİZ TURU

tba_admin

20 Temmuz 2019

Yorum yapılmamış

Yaz tatilinden ziyade sizleri yeni yerler keşfetmek, gezip görmek cezbediyorsa Adana Hareketli kültür turları tam size göre…Adana Çıkışlı Ege Akdeniz turuna Osmaniye Kadirli Mersin Tarsus Ceyhan’dan da katılabilirsiniz Turlarımız Tüm Yaz Sezonu Boyunca Her Hafta Sonu Cumartesi-Pazar Hareketlidir.Otobüslü ve Uçaklı Ege Akdeniz Turumuzu tatilbudur Adana Acentası Olan airbilettour.com’dan Alabilirsiniz.

Akdeniz’den Ege’ye, Karadeniz’den Güneydoğu’ya kadar farklı bölgelerin yaşam biçimlerine, kültürlerine ve geleneklerine yakından tanık olabilirsiniz. Gezdiğiniz her bölge farklı bir özelliğiyle hafızanızda kalırken, çektiğiniz her fotoğraf karesi turunuzun tüm detayını sizlere hatırlatacak birer anı olacak. Kültür turları ve fiyatları gitmek istenilen mevsime göre değişiklik gösteriyor. Kapadokya Turları, Gap turları, Karadeniz turları, Ege-Akdeniz turları ve Likya turları en çok tercih edilen tur programlarını oluşturuyor. 

Otobüslü ve Uçaklı Adana Çıkıslı Ege Akdeniz Turu, Ege Akdeniz Turu , Baştan Sona Ege Akdeniz Turu gibi turlar, kültür turu severler tarafından en çok tercih edilen Otobüslü ve Uçaklı Adana Çıkıslı Ege Akdeniz  turları arasındadır. Otobüslü ve Uçaklı Mersin çıkışlı Ege Akdeniz turları,Otobüslü ve Uçaklı Tarsus çıkışlı Ege Akdeniz turları, Otobüslü ve Uçaklı Kadirli çıkışlı Ege Akdeniz turları ve Otobüslü ve Uçaklı Osmaniye çıkışlı Ege Akdeniz turlarının Otobüslü ve Uçaklı Niğde çıkıslı Ege Akdeniz Turlarının içerikleri bu sene de dolu dolu! Ege Akdeniz turları ve fiyatları, tur kalkış tarihlerine göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye hitap eden Ege Akdeniz turları, müthiş güzelliğe sahip rotalarıyla asla unutamayacağınız deneyimleri de gezginlere sunmaya hazır. Ege Akdeniz turlarına katılarak Antalya, Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi Ege Akdeniz’in en güzel illerini görebilir, kültür hazinenize yeni bilgiler kazandırabilirsiniz.

Aşagıda Tur Programımıza Göz Atabilir Detaylı Bilgilere Ulaşabilirsiniz…

1.GÜN: HAREKET

Değerli misafirlerimiz, sizleri 22.00’de Adana İstasyon Meydanından alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi ikramları eşliğinde güzel bir yolculuk bizleri bekliyor olacak.Siz Değerli Müsterilerimizin rahat ve keyifli turumuzu profesyonel rehberlik eşliğinde başlıyor…

2.GÜN:

Keyifli bir yolculuğun ardından Antalya’ya ulaşıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Yukarı Düden Şelalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizle beraber Düden Şelalesi gezisi sırasında asırlık çınarları görüp fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında Anadolu’da günümüze kadar en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu olan Aspendos Antik Tiyatroyu geziyoruz. Günümüzün son durak noktasıda Türkiye’nin en güzel doğa spor alanlarından olan, 7’den 77’ye herkesin rahatça yapabildiği ve bir daha asla hafızalarınızdan silinmeyecek Köprülü Kanyonda Rafting parkuru olacaktır (Ekstra). Yaklaşık olarak 2,5 saat sürecek olan keyifli zamandan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Rafting Yapmayacak Olan Misafirlerimiz İçin Farklı Bir Gezi Alternatifi Olmayacağından, Bu Misafirlerimiz Rafting Alanımızda Bulunan Restoranımızda Beklemek Durumundadırlar.

antalya raftıng ile ilgili görsel sonucu

 

3.GÜN: 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Antalya’nın simgesi olan Kaleiçi bölgesinde yer alan Yivli Minare ve tarihi surları görerek (Panoramik) Kumluca – Finike üzerinden Üçağız Köyü’ne gidiyor ve Kekova Tekne Turumuza (1. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Anadolu’nun en küçük tiyatrosunu barındıran Simena Kalesini (Panoramik) ve denizin içindeki lahitleri uzaktan görüp fotoğraflama imkânı bulacağız. Ayrıca Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu bu turumuzda başlıca göreceğimiz yerler olacaktır. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molaları sonrasında Kaş şehir merkezini yukardan gören bir noktada ve müsaitlik durumunda Kaputaş Plajı’nda da fotoğraf molası veriyoruz.  Antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında Fethiye bölgesinde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, arzu eden konuklarımız için Bar Turu (Ekstra)

kaputaş plajı ile ilgili görsel sonucu

 

4.GÜN:

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Fethiye’nin ve Göçek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yunuslar gibi özgürce yüzebileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) çıkıyoruz. (Ekstra  – Öğle Yemeği Dahil). Kızıl Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası, Yassıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası başlıca göreceğimiz yerler olacaktır. Bu noktalardaki yüzme molalarımızın ardından Fethiye şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen Misafirlerimiz; otelde kalıp, otelin imkânlarından faydalanabilir ya da kendi imkânlarıyla ulaşacakları bir plajda tüm gün plaj keyfi yapabilirler. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

12 adalar tekne turu ile ilgili görsel sonucu

5.GÜN:

sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’da Yamaç Paraşütü (Paragliding) yapma fırsatı bulabilirler (Ekstra). Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Sonrasında eski adı Levissi olan Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy’ü gezerken 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Kayaköy gezisinin ardından Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan (Kaunos Antik Kenti’nin karşısında), bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabasından Dalyan Tekne Turumuza (3. Tekne Turu) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajın’daki yüzme molasının ardından Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu’nu ziyaret edeceğiz. Aşk üzerine dileklerimizi Âşıklar Yolunda tutup grup fotoğrafı çektiriyoruz. Ardından Marmaris merkeze geçiyoruz. Marmaris Şehir Turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, Arzu eden konuklarımızı Marmaris Barlar Sokağına götürüyoruz. (Ekstra) Marmaris’in Gece hayatına inanamayacaksınız…

belcekız koyu ile ilgili görsel sonucu

iztuzu plajı ile ilgili görsel sonucu

6.GÜN:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Gökova’ya hareket ediyoruz. Azmak Çayı’ndan körfeze doğru bir gezinti yapıyoruz. Akyaka’nın güzelliklerini görünce “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Azmak Çayı’nın güzelliği daha hafızanızdan silinmeden Gökova Tekne Turumuza        (4. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na gidiyoruz. Sedir Adası’nda verilen molanın ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka Beldesinden bedenen ayrılırken ruhumuzu da Gökova Körfezi’nde bırakıyor ve rotamızı gece eğlencesinin ve Türkiye’nin en popüler yerlerinden olan Bodrum’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, Arzu eden konuklarımız için Bodrum’un olmazsa olmazlarından Bodrum Barlar Sokağı Turu (Ekstra)

gokova ile ilgili görsel sonucu

bodrum barlar sokagı ile ilgili görsel sonucu

7.GÜN:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bodrum Tekne Turumuza (6. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Camel Beach (Deve Plajı), Aspat Koyu, Martı Koyu, Bağla Koyu ve Akvaryum Koyu başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Mydos Kapısı ve Antik Tiyatroyu görerek dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

antık tıyatro ile ilgili görsel sonucu

bodrum tekne turu ile ilgili görsel sonucu

8. GÜN: DÖNÜŞ

Sabah 09.00 – 10.00 saatleri arasında, bir başka  organizasyonda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın…

 

En uygun turlar ve ucak bıletlerınızı airbilettour.com ve ya kucuksaat subesı kuyumcuların karsısında bulunan tatilbudur adana acentamızdan yapabılırsınız…..

 

ADANA ÇIKIŞLI OTOBÜSLÜ EGE AKDENİZ TURU 5 GECE

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir