Bayram Tatilinde Kaçamak Yapacağın Sana En Yakın 3 Rota

tba_admin

07 Ağustos 2019

Yorum yapılmamış

Bayram tatilinde gidilecek yerler için ilham vermeye geldik.

Bayram tatiline çok az kaldı. Yenecek baklavalar, öpülecek eller, belki de harçlık verilecek çocukların yanında seni mükemmel bir tatil de bekliyor. Hepsini aynı anda nasıl yapacağın konusunda tereddütlerin olabilir.

Telaşlanma! Senin için sana en yakın rotalarda tatil planları hazırladık.Bu tatil rotalarında enuygun turları,uçak biletlerini,satın alabilirsiniz

Tek yapman gereken, bu planlardan birini seçip ucuz bir uçak bileti edinmek. Tabii iş burada bitmiyor. Asıl görevin, seçtiğin rotada bol bol dinlenmek, çok çok eğlenmek!

Bayramda Nereye Gidilir: Seyahati Gelenler İçin Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler

bayram-tatilinde-gidilecek-yerler

“Bayram tatili ne zaman?” ya da “Bayram tatili hangi güne denk geliyor?” diye merak ediyorsan, 2019 resmi tatil günleri içeriğine göz atmanı tavsiye ederiz. 2019 yılında resmi tatiller pek güzel, tatil yapacaklar için bol bol vakit var. İster yurt içi, ister yurt dışı, tatile gitmek için plan yapıyorsan şimdiden programını yapsan iyi olur. Yoksa otellerde ve uçaklarda yer bulamayabilirsin.

Bayramda nasıl tatil yapılacağını planlamak zor bir iş. Nereye gidilmeli? Macera dolu bir tatil mi, yoksa huzur dolu bir dinlenme etkinliği mi? Deniz, kum ve güneşin olduğu noktalara doğru bir yolculuk mu, yoksa yurt dışına çıkıp yeni kültürleri keşfetmek mi? Belki de memleket ziyareti.

Amaç ne olursa olsun bayram tatilleri için en önemli nokta, erken rezervasyon yapmak. Yıl içinde otellere ve uçak biletlerine en çok rağbetin bu dönemde gösterildiğini unutma. Son ana bırakırsan ne bilet ne de konaklayacak bir yer bulamayabilirsin.

Bayram tatillerinin en güzel tarafı, yıllık izinlerle birleştirebiliyor olmak. Bu da uzun ve keyifli bir tatili mümkün kılıyor. Özellikle tüm haftayı kapsayan tatillerde yıllık iznini de kullanarak 15 günlük bir tatil planı yapabilirsin.

Bayramda nereye gidilir? Seçtiğimiz 5 destinasyonu ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz. Bunun dışında aşağıdaki listeden de yararlanabilirsin.

 • Erdek
 • Kalem Adası
 • Side
 • Kaş
 • İğneada
 • Alaçatı
 • İstanbul
 • Kıbrıs
 • Bodrum
 • Edremit
 • Barselona
 • Amsterdam
 • Belgrad
 • Prag
 • Atina

bayram-tatilinde-gidilecek-yerler

 

#1 Atina: Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler Listesinde bir Komşu Macerası

Bayram için biçilmiş kaftan olan Atina, bayramlaşma merasimlerinden hemen sonra kısa sürede varacağın eğlenceli bir yurt dışı rotası. Antik Agora, Akropolis ve Parthenon’un eşlik ettiği muhteşem kültür gezisinin dışında Atina’nın gece hayatına imza atan Plaka Bölgesi eğlencelerinin verdiği mutluluk ile bayram tatilini bir karnavala çevirebilirsin. Hatta seyahatinin son gününde Likavitos Tepesi’nden Atina’ya şöyle bir bakış da atabilirsin. Canın deniz, kum ve güneş mi çekti? O zaman doğru Atina’dan Yunan adalarına!

Bayram tatilinde gidilecek yerler için bakınıyorsan Atina’yı ilk sıralarda düşünebilirsin. Atina gezisi hakkında daha fazla okuma yapmak istersen aşağıdaki içeriklere göz atmanı tavsiye ederiz.

 

#2 Kıbrıs: Bayramda Tatile Gitmek Hiç Bu Kadar Güzel Olmamıştı

bayram-tatilinde-gidilecek-yerler

Atina güzel fikir; fakat “vize işlemleri ile uğraşamam bayram üstü” diye düşünüyorsan gülümse, Kıbrıs sana el sallıyor! Ayrıca vizesiz ülkeler sayfasını da göz atabilirsin. Kentin tarihi yerlerini ziyaret edebilir, antik kentlerinde kaybolabilirsin. Oradan Girne’ye geçerek kusursuz plajlarda güneşlenirken akşam nerede dans edeceğini düşünebilirsin.

Sabah Akdeniz’e dalmak, akşam lezzetli balıklar ve salatalar ile ziyafet çekmek, Girne gece kulüplerinde eğlencenin doruklarına varmak tabii ki Kıbrıs seyahati ile mümkün!

Kıbrıs seyahatin esnasında dünyadaki iki ülkenin tek başkent olarak kabul ettiği tek şehri de görme şansın var: Lefkoşa. Adanın modern yüzünü ve gece hayatı mekanlarını burada keşfetmek mümkün. Kıbrıs mutfağını merak ediyorsan konu üzerinde uzmanlaşmış ünlü mekanlar da Lefkoşa’ya yoğunlaşmış.

Lefkoşa ayrıca hafta sonları pek renkli bir hale geliyor. Özellikle yılın resmi tatil günlerini hafta sonu tatili ile birleştirebileceğin bir güne denk getirirsen Kıbrıs tatilinin çok eğlenceli geçeceğini söyleyebiliriz. Kıbrıs ile ilgili daha fazla okuma yapmak istersin diye aşağıya birkaç tane içerik bırakıyoruz.

Adana’dan Lefkoşa’ya en uygun uçak bileti airbilettour.com da sizleri beklemekte online bilet alımı yapabilirsiniz.

 

#3 Bodrum: Bayram Tatillerinde Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Yerlerinden Biri

bayram-tatilinde-gidilecek-yerler

Yaz eğlencelerinin, coşkunun, tekne turlarının ve gece hayatının merkezi olan Bodrum’u bayramda düşünebiliyor musun? Bodrum hem dinlendirir hem eğlendirir. Her iki duyguyu da yaşayacağın bu eşsiz tatilinde sana düşen görev, ucuz Bodrum uçak bileti almak ve Gümbet, Türkbükü, Gümüşlük gibi rotalardan birini seçmek. Mavi ve beyazın kusursuz uyumuna şahit olmak bizce bayramda yapılacak en iyi şeylerden biri!

Kurban Bayramı ya da Ramazan Bayram tatilini deniz, kum ve güneş üçlemesiyle geçirmek istiyorsan Bodrum seni bekliyor. Üstelik 2019 yılında Ramazan Bayramı haziran ayına denk geliyor. “Ramazan Bayramı ne zaman?” sorusunu da cevaplamış olalım böylece. “Kurban Bayramı ne zaman?” diye merak ediyorsan o da ağustos ayında.

2019’da iki bayram da yaz ayına denk geldiği için Bodrum otellerinde yer bulmak istiyorsan erkenden rezervasyonunu yapıp uçak biletini almanı tavsiye ederiz. Bodrum’da yapılacak birçok etkinlik var ve geç kalırsan çoğuna bilet bulamayabilirsin. Mesela gemi turları… Daha başka neler var diyorsan aşağıdaki içeriklerden devam edebilirsin.

airbilettour la en uygun uçak biletini en uygun turları satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir